readme.lv Forums
You are not logged in. Please Login.


Posted: Feb 01, 2011 12:48:34 pm
Tofiks  Bioloģiskā zaļā domāšana nupat ir stipri modē!
  Tagad nu nesamies visi pirkt "Kanādas sarkanās" un ražojam biohumusu!
  Realitāte tāda ir kāda ir. Sliekas, protams, var nopirkt, vai palienēt no kāda. Tas nav dārgi, un ņemot vērā vairošanās ātrumu pietiek ar saujiņu vai pat 4...5 sliekām lai lietu uzsāktu.
Kur ir problēma?
  Problēma ir tajā faktā ka saražoto biohumusu vai nu nāksies atdot pa kapeikām kādam "pārfasētājam" kas sapildīs to savos maisos un uzliks savas firmas emblēmu virsū, vai nu arī pārdot caur sludinājumu dēļiem pašam. Arī ne pārāk dārgi - ļooooti liela konkurence gaidāma.
  Cirkulē dažāda veida baumas par "lielu klientu" no Skandināvijas, vai Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas, un pat Ķīnas un apvienoto Arābu Emirātiem.
Diemžēl man jāapbēdina lielās naudas tīkotāji - šos "lielos pircējus" nekad neviens nav redzējis un neredzēs. Kāpēc? Tāpēc, ka tie eksistē tikai slieku tirgotāju iztēlē. Tas ir vienkāršs "mārketinga triks".
Šādu paņēmienu ne reizi vien jau ir izmantojuši pārdevēji lai "nogrūstu" pircējiem neejošu preci. Atcerēsimies kaut vai vareno "ogļu dedzināšanas" bumu - esot klients Anglijā - katru mēnesi iepirkšot ne mazāk kā 60 tonnas kokogļu ... (pēc dažiem avotiem arī vēl vairāk - atkarībā no pārdodamās krāsns cenas).
  Neviens latvietis tā arī neieraudzīja "lielo klientu". Bankrotēja viens pēc otra mūsu ogļdeģi. Ja kādreiz bija pilni veikali un benzīntanki ar svaigām oglēm no tiem kas kredītus ņemot bija iekūlušies nepatikšanās un izmisīgi mēģināja "izpeldēt". Šodien ir palikuši vien nedaudzi, kuriem pietika vietas šaurajā Latvijas kokogļu tirgū.
  Runājot par sliekām un biohumusu var dabūt dzirdēt visādas aplamības. Nu piemēram eksports uz Ķīnu esot milzīgs ... Iespējams. Ja kaut ko pērkat ebay.com no Ķīnas tirgotāja - pavaicājiet viņam vai viņš kaut ko vispār ir dzirdējis par milzīgo importu no Eiropas Savienības valstīm. Ja tirgotājs nebūs pārāk aizņemts un piekritīs parunāties - uzzināsiet daudz jauna! Par slieku sūdu importu viņam būs pirmā dzirdēšana :)
  Vēl viens mīts - apvienotie Arābu Emirāti uzpērk biohumusu par 1500 dolāriem tonnā ... Nu nez ... Viens otrs par šādu naudu piegādā piemēram attīrītu silīcija pulveri ar tīrību līdz 99,9% smalkās rūpniecības vajadzībām. Visa pasaule neko nezināja par šādām cenām un tikai no Latvijas tagad biohumusu iepirks arābu šeihi oāžu izveidošanai :)
  Viens sīkums - oāzes kā mēs zinām vēl no skolas laikiem pastāv pašas no sevis. Un tas ir īpašās vietās, kur ir mazliet vairāk ūdens nekā citur tuksnesī.

  Pāris piebildes - sliekas ir pateicīgs organisms, kurš dzīvo ļooooti daudzās vietās pasaulē un saviem spēkiem irdina un uzlabo augsni arī mūsu mazdārziņā pilnīgi bez maksas.
  Lielākā daļa makšķernieku veikalu no jums nepieņems Kanādas sarkanās sliekas, dodot priekšroku pelēcīgākām parastajām Latvijas sliekām un naktstārpiem.
  Diez vai ir laba doma ievest kādu svešu organismu Latvijas dabā - var iznākt kā ar latvāņiem - diezgan dārgi un sāpīgi. Latvāņi ir spilgts piemērs, bet diemžēl ne vienīgais. Šaurspīļu vēzis būs gandrīz pilnībā izspiedis Latvijas platspīļu vēzi, kuru mēs bērnībā pēc vēžošanas ēdām. Ķīnas saldūdens krabītis jau parādās daudz kur Latvijā ... Diemžēl šo uzskaitījumu var turpināt vēl.

Powered by myUPB v2.2.6  ·   © PHP Outburst 2002 - 2017

Creative Commons License